mat69a
Administrator
Dołączył: 24 Gru 2012
Posty: 135
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 4 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Lipno
|
Wysłany: Czw 2:59, 27 Gru 2012 Temat postu: Polerka Aluminium |
|
|
Jak tytuł tematu mówi, poradnik będzie o tym jak wypolerować aluminiowe elementy naszych maszynek, wiele osób pyta się jak wypolerować aluminiowe elementy i mam nadzieję, że to będzie odpowiedzią.
Potrzebne rzeczy:
Papiery ścierne o ziarnistości:
-120
-240
-500
-1000
-1500
-2000
-2500
-pasta polerska( ja jej w tym tutorialu nie używałem)
Jeżeli mamy dość głębokie rysy w naszym przedmiocie i nie chcemy bawić się w ręczne ścieranie, możemy na wkrętarkę/wiertarkę nałożyć specjalną nakładkę, gdzie na rzepy przyklejamy krążki papieru ściernego. W ten sposób możemy usunąć głębsze rysy, nie powinno się używać papieru ziarnistości 60 gdyż robi on bardzo głębokie rysy, ja używam papieru 240 ew. 120. Nawet papierem p240 nie powinno się przyciskać mocno naszego przedmiotu, gdyż on też potrafi zrobić rysy, co prawda nie wielkie ale trochę je widać. Po usunięciu głębokich rys możemy przystąpić do polerowania.
Polerowanie aluminium wygląda trochę inaczej niż żelaza.
Wycieramy nasz przedmiot z wszelkiego brudu, można do tego celu użyć np. mydła. Później bierzemy papier 500, (najoszczędniej będzie jeżeli będziemy wycinać kawałki 1cmx1cm i tym będziemy polerować, takie kawałki w zupełności wystarczą) i przecieramy nasz przedmiot, nie zbyt mocno, aby nie zrobić głębokich rys, tak wygląda dekiel od strony sprzęgła od jawki po przejechaniu papierem 240(przetarte wkrętarką):
A teraz po przetarciu ręką tym samym papierem w celu wyrównania rys po wkrętarce(jak widać rysy są w 1 stronę)
Teraz bierzemy papier p500 i lecimy na sucho po naszym przedmiocie, ponieważ polerując z wodą strasznie się matowi. Pokrywa po papierze 500 na sucho:
Teraz robimy tak samo jak z papierem p500 też na sucho, na sucho papiery szybko się zatykają ale efekt jest lepszy. Pokrywa po papierze p1000 na sucho:
Z powodu iż u mnie utrzymywały się jeszcze ryski w miarę głębokie musiałem użyć papieru p1500 razem z wodą(kiedy używamy wody papiery tak się nie zapychają i można dłużej polerować aż ryski trochę zejdą, ale wtedy przedmiot się matowi) Polerujemy w ten sposób aż woda zrobi się ciemna:
A to pokrywa po papierze p1500 z wodą(po tym papierze na sucho powinno się już widzieć własne odbicie):
Kiedy polerujemy papierami ściernymi z wodą, to po każdym papierze dobrze by było umyć nasz przedmiot wodą z mydłem.
Teraz czas na papier p2500 tym papierem polerujemy tylko i wyłącznie na sucho inaczej nasz przedmiot będzie gładki ale nie będzie się błyszczał.
Tak dla porównania, 1 część pokrywy jest polerowana papierem p2000 z wodą a środkowa część papierem p2500 na sucho:
Teraz pozostaje pasta polerska, jednak ja jej nie użyłem, ponieważ jej nie mam, można także potem to nawoskować żeby tak szybko się nie utleniło, nie radzę tego spryskiwać lakierem bezbarwnym ponieważ szybko żółknie.
Teraz efekt końcowy:
Post został pochwalony 2 razy
|
|